zpět

ZPRÁVY Z CESTY
     - 17.12.2005 - Pro ty koho to zajímá připojuji mapu Maroka s vyznačením naší cesty a předpokládaným množstvím kilometrů. Denní cílové body se kryjí s etapovými městy závodu. Samotnou trasu budeme ještě konzultovat na místě. Toto je náš plán.
     - 18.12.2005 - Trochu jsem zrevidoval plán druhé africké etapy. Tato verze mi připadá pravděpodobnější.
     - 19.12.2005 - Poslední novinka. Olda Bražina navrhl Milanovi Dozsovi, že když už tam jedeme, byla by škoda, kdyby si Juraj Dozsa nevyzkoušel jízdu v písku Sahary. Proto pojedou marocké etapy spolu na motocyklech. V neděli byli Dozsovci u Oldy ve Staříči, nafasovali přídavné nádrže a ostatní doplňky a dnes už se mění Jurajova KTMka na dakarský speciál. Že by nám vyrůstal nový dakarský závodník???
     - 24.12.2005 - Po kliknutí na "Plánek trasy" se po zadání jednotlivých dnů zobrazí i mapy a profily tratí v jednotlivých dnech.

    - 26.12.2005 – Odjezd je dohodnut na 27.12. v 5,00 ráno od Lopraisů. Lopraisova výprava má v deset hodin, zřejmě tak jako loni v Bránickém pivovaru, tiskovou konferenci a tak tam musíme být načas. Naše malá výprava, tzn. Dozsovců a mne byla ohrožena. Obytný Mercedes, s nímž jsme měli původně jet, slouží v Dozsově firmě pro rozvoz zboží. V předvánočním frmolu s mím měli nezaviněnou nehodu a auto je na šrot. Pomoc nabídl i Olda Bražina, že by v nouzi největší půjčil svůj obytňák. Milan Dozsa se však manažersky vyznamenal a z půjčovny získal auto náhradní. 23.12. večer mi slavnostně volal, že si auto veze domů. Věřím, že porci smůly jsme si již vybrali a nyní již půjde vše jako na drátkách.

    - 9.1. 2006 - OMLUVA VŠEM - Můj slib zveřejňovat na těchto stránkách denní informace z naší cesty nevyšel. Ne však naší vinou, spíše naši hloupostí. V Plzni v pivovaru jsme si nechali ukrást počítač (popíšu později), kde jsme měli všechen software pro cestu, od satelitního navádění, přes připojení na internet až po ostatní programy pro zpracování dat. V cestě jsme samozřejmě pokračovali, avšak informace můžu podávat až nyní po návratu domů. Cesta byla velice zajímavá a slibuji, že o nic nepřijdete. Fotky, psané informace i (pokud to spojení dovolí) krátké informace o cestě Oldy Bražiny, který na motocyklu společně s dalšími kolegy pokračuje až do Dakaru, budu zveřejňovat postupně podle toho, jak budu stíhat.

Další pokračování příběhu právě zde: